
Mis on siis praeguse hetke aktuaalsed teemad? Aga seda ma kohe ütlen.
Äkki tuleks ära keelata ka Ilmar Raagi film "Klass"? Lisaks sellele, et Eestis ei tohi linastuda Kerttu Rakke "Magnus", on probleeme ka ülalpool mainitud filmiga (vihje: Klass). Nimelt on meediast juba läbi käinud, et noortel poistel tuli mõte kopeerida filmis esinenud stseeni, kus üks peategelene pidi teiselt suhu võtma. Meedias nimetatakse seda aga viisakalt oraalseksiks, nagu ikka kombekas on. Häbiväärne juhtum küll, kuid kui seetõttu peaks ka see film kriipsu peale saama, on midagi väga mäda. Mitte, et see film nii suurepärast muljet oleks avaldanud. Aga see, et need 13-aastased nolgid, kes 7-aastast seksuaalselt ära kasutasid, toovad põhjenduseks selle, et nad olid seda filmis näinud, no tere tali, mõnel peaksid vanemad mõistuse pähe taguma. Lastetuba ja ei midagi muud. Tuleks ikka selgeks teha, mis on õige ja mis vale. Televisioonis näidatakse igasugust paska, jah, lapsed, kopeerige kõike. Kas teie vanemad on samasugused hälvarid, kes tegid teidki apsaka tõttu kuskil auto tagaistmel, sest olid seda kuskil teenagerite dirty movies näinud? Tunnen teile tõsiselt kaasa. Muidugi ka neile vanematele, kellel nii tropid lapsed.
"Magnus" on aga hoopis teine teema, mõneti mõistetavgi. Filmis ühte peategelast mängiv mees solvas oma rolliga endist abikaasat. Filmi sisuks on see, kuidas vanemate suhtumine ajab perepoja enesetapuni. Solvavaks kujunes siis see, et selle mehe, kes seal mängis ja eksabikaasa poeg oli kunagi enesetapu teinud. See juhtum ongi tegelikult nende elust kopeeritud. Mõneti siis arusaadav, miks see naist häiris. Kohtus saavutas ta võidu ja Kerttu Rakke hittteos on jäänud Eesti kinodes näitamata. Samas võiksime me igaüks end solvatuna tunda mingist sarjast, filmist. Me aga ei saaks millegagi kohtu ette minna, kuna too naine aga teadis, et see on nende elust, oli tal kaasus olemas. Imelik, kas ta siis enne filmi tegemist ei osanud mokka lahti teha? Selleks, et seda filmi näha, peaks aga välismaale sõitma. On võitnud palju auhindu ning ka Saksamaa võttis selle positiivselt vastu.
Filmi "Klass" kohta ütleks veel seda, et näiteks üks tegelastest Lauri Pedaja tunnistas, et tema saab nüüd tihti peksa. Klubides ja nii... Paljud arvatavasti pole aru saanud, et see oli film, mitte tema tõelise iseloomu peegeldus, mis filmis oli. Kes filmi pole näinud, nende jaoks panen siia pisikese kokkuvõtte, kohati oli filmis häid mõtteid, paljuski aga ülepakutud.

KLASS
Äsja Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil žürii eripreemia ja Europa Cinemas Labeli parima Euroopa filmi auhinnaga tunnustatud Ilmar Raagi noortefilm KLASS linastub taas Sõpruse kinos.
"Mis on au? Me vist räägime millestki muust. Ütleme ilge mark, täitsa bläss. Me ei ütle au."
Linna kooli tuleb Antslast uus klassikaaslane Kaspar. Kasparil ei ole probleemi kohaneda uues klassis, kuna on suhtlusaldis ja verbaalselt andekas poiss. Ta võidab kiiresti uute klassikaaslaste poolehoiu, mis kõigutab selles klassis varem õppinud liidri Andersi positsiooni. Samuti on Kaspari positsiooni tõstnud klassis ühele populaarseimale tüdrukule, Theale, silma jäämine.
Klassi peksupoisiks on nohikust Joosep, kes kooli suhtlusringkondades ei liigu, sest leiab, et see on lollus. Joosepi kaitseks astub juhuse tõttu välja Kaspar, mis tähendab sõda Andersiga, sest "Joosepit ei kaitse meie klassis keegi. Selge?". Joosepi nüüdsest hätta jätmine tähendaks aga Kasparile enda au rüvetamist.
Rikkaliku filmikeelega draamas Klass arenevad mitu all-teemat:
koolivägivald, õpilaste suhted vanematega, õpetajate apaatsus ja soovimatus süveneda õpilaste omavahelisesse suhetesse, karistus ja kättemaks.
Film põhineb lugematutel tõestisündinud lugudel...
1 kommentaar:
Väga hea film mida soovitan vaadata neil kes pole seda veel vaadanud, kuid mina arvan, et kui inimesed räägivad, et see film peaks õpetama kooli kiusajaid siis see film küll selle põhimõttega ei ole vaid on selle põhimõttega, et mis saab siis kui asi on läinud üle piiride ja mägede!
Postita kommentaar